100 FLAG NA 100-LECIE PRAW WYBORCZYCH KOBIET

Flagi naszych studentek i pracowniczek na wystawie „100 flag na 100-lecie praw wyborczych Polek”, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ul. Piotrkowska 282
17 maja – 28 lipca 2019 r.
Wernisaż godz. 18.30
Budynek D, II piętro

Wystawa „100 flag na 100-lecie praw wyborczych Polek” odbywająca się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest pokłosiem artystycznego happeningu „Marsz 100 FLAG”, jaki odbył się w Warszawie w listopadzie 2018 z okazji setnej rocznicy zdobycia przez Polki praw wyborczych. Po raz pierwszy część flag została pokazana spontanicznie i performatywnie w BWA Warszawa już 11 listopada 2018 roku. Następnie, 24 listopada 2018 r., flagi wyruszyły wspólnie na marsz, którego trasa wiodła przez Krakowskie Przedmieście, od Kolumny Zygmunta na Pl. Zamkowym do Biura Wystaw, gdzie były prezentowane do 8 marca 2019 roku. Podczas zimy 2018/2019 symboliczna reprezentacja flag zaistniała w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (w ramach wystawy „Niepodległe” kuratorowanej przez Martę Lipską w Muzeum nad Wisłą) i lokalu_30 (na finisażu wystawy „Prêt-à-porter”). Kolejny pokaz flag odbył się we wrocławskiej galerii Awangarda. Wystawę, w całości opracowaną przez studentki i studentów Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu, można było oglądać w dniach 4 kwietnia – 10 maja 2019 roku.

Obecna edycja wystawy próbuje odczytać flagi w nowy sposób, również poprzez specyficzny kontekst miejsca jakim jest Centralne Muzeum Włókiennictwa.

W wystawie biorą udział między innymi:
Olga Grybowicz
Barbara Kaczorowska