„POZDROWIENIA Z KWARANTANNY”, SZATNIA 03. AGATA POLNY

Zapraszam do wzięcia udziału w projekcie Pozdrowienia z Kwarantanny

„Pozdrowienia z Kwarantanny”, 2021. Jak pisze autorka: „projekcie, który powstał z potrzeby podróży i jej obecnej niemożności uczynienia. Pożywką do powstania projektu Pozdrowienia z Kwarantanny była i jest oczywiście kwarantanna, która bądź co bądź powoduje psychiczny dyskomfort z tendencją zwyżkową.
Większość z nas pragnie wyjechać choćby za granicę województwa, nie wspominając o dalekich podróżach samolotem. Dla zdrowia psychicznego warto czasem zmienić otoczenie, niestety dzisiaj 22 marca 2021 nie jest to możliwe. Dlatego Kwarantanna* to jedyne niemiejsce, na które możemy sobie pozwolić. Zachęcam do stworzenia i wysłania pocztówki z pozdrowieniami z Kwarantanny i oznaczenia jej w przestrzeni wirtualnej #pozdrowieniazkwarantanny. Wzór kartki oraz szablony do wycinania znajdziesz w linku na dole. Niech kartka z pozdrowieniami z Kwarantanny będzie rodzajem autoterapii w tym trudnym czasie.
Pozwól sobie na projekcję marzeń w formacie A6 i wyślij pocztówkę ze swojego najlepszego niemiejsca”.

więcej https://www.facebook.com/events/3512144872343439

Agata Polny, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom magisterski realizowała w Pracowni Ikonosfery prof. Mariana Stępaka. Dyplom otrzymał Nominację do Medalu Janusza Boguckiego za najlepszy dyplom artystyczny pt.: „ O Pani M.” i teoretyczną pracę pisemną pt.: Wybrane plenery i sympozja w Polsce w latach 1960-1970”. Obecnie jest asystentką na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Katedry Edukacji Wizualnej i Badań nad Sztuką. Zajmuje się grafiką, ilustracją, sztuką performance, wideo oraz fotografią. Działalność dydaktyczna związana jest m. in. z pracą z dziećmi i młodzieżą z różnymi zaburzeniami oraz sprawiającą trudności wychowawcze. Laureatka głównej nagrody Doliny Kreatywnej TVP Kultura (2014). Stypendystka MNiSW RP (2013